Ryanair bilietų pirkimo apribojimai

pagal | 2011-06-23

Ryanair nuo 2011 m. birželio paskelbė ir iškart įvedė naują aviabilietų pirkimo jų tinklapyje apribojimą. Bilietus buvo galima pirkti prieš tris dienas iki skrydžio, dabar atsirado septynios dienos.
Taigi, kodėl? Ogi paprastas dalykas – dauguma neteisėtų operacijų įvyksta prieš pat skrydžius. Pvz. dieną prieš, sumokėjus vogtais kreditinės kortelės duomenimis, kitą dieną tikrai dar gali ramiai spėti išskristi niekam nespėjus susigaudyti, kas vyksta. Kuo ilgesnis šis laiko tarpas iki skrydžio, tuo daugiau galimybių susekti neteisėtus mokėjimus.

Kaip atliekamas mokėjimo autorizavimas

Kad būtų aiškiau, pabandysiu nušviesti, kaip yra autorizuojamas mokėjimas.
Keleivis suveda kortelės duomenis, kurie automatiškai per kelias sekundes sutikrinami su:
a) kortelės turėtojo sąskaitos duomenimis (tam, kad įsitikinti, ar sąskaitoje pakanka lėšų);
b) su vogtų kortelių duomenų sąrašu, kuris sudaromas įtraukiant duomenis kreditinių kortelių turėtojams pastebėjus ir pareiškus pretenziją dėl neteisėtai jų sąskaitose esančių lėšų disponavimo.
Sakykim, kad aš turiu sąskaitoje 100 000 Lt. ir nuo mano sąskaitos buvo nurašyti 300 Lt.  Vagystę aš pastebėti galiu ir po mėnesio, o gal ir dar vėliau, taigi, vogtų kortelių duomenų sąrašas tikrai nėra labai patikimas. Todėl autorizuojant korteles papildomai dar tikrinama, ar sutampa šalis, iš kurios IP kreiptasi į korteles autorizuojančios kompanijos serverį su šalimi, iš kurios skrendama,  ar su šalimi, kurioje išduota kortelė ir pan. Jeigu šie punktai kelia įtarimus, mokėjimas apdorojamas rankiniu būdu. Kreipiamasi į banką kortelės išleidėją, o šis jau savo ruožtu kreipiasi į kortelės turėtoją, kuris patvirtina arba paneigia mokėjimą. Visam tam veiksmui reikia laiko, va ir atsirado septynių dienų terminas …

Kaip įsigyti likus mažiau kaip 7 dienom iki skrydžio

Bet ir likus mažiau kaip septynioms dienoms iki skrydžio, bilietus įsigyti vis tiek galima. Tai padeda padaryti  įmonė Litcargus, kuri suteikia informaciją apie dominančios dienos tvarkaraštį ir kainas. Pinigus sumokėti galima jau tik nuvykus į vieną iš šios kompanijos atstovybių, čia jos kontaktai: Bililetų pardavimas Kauno oro uoste

Lėktuvų bilietai pigiau