Briuselis – Belgijos ir Europos sąjungos sostinė

pagal | 2010-10-25


BriuselisDaugumos Lietuvos politikų kelio tikslas ir pabaiga – Briuselis. Ko ten traukia „paksus” , „uspaskichus” ir panašius veikėjus, manau ne paslaptis niekam, apie Briuselio svarbą NATO ir ES struktūrom taip pat neįdomu, o kodėl ten verta nuvykti paprastiems mirtingiesiems, pabandysiu panagrinėti.

Briuselis remiantis dauguma istorinių šaltinių įkurtas 979 m., bent jau pirmoji tvirtovė tuo metu ten pastatyta, todėl senosios kultūros dvelksmo čia pakanka, taigi kas ten labiausiai domina turistus:
Didžioji aikštė – įdomi nuo XI a. ten vykstančiu turgumi, Hôtel de Ville (ritušė), turgumi karaliaus namu irLa Maison des Ducs de Brabant turgumi ansambliu iš šešių gildijai priklausančių pastatų.
Cathédrale Sts-Michel et Gudule –  pagrindinė miesto katedra.
Karaliaus rūmai -tuo viskas ir pasakyta …
Besišlapinančio berniuko skulptūra –  garsi ir įdomi savo istorija skulptūra, skaičiuojanti savo amžių net nuo 1619 m. (iš esmės, koks jis berniukas tiek metų turėdamas …)
Palace du Grand Sablon –  dar viena miela aikštė, su begale kavinių, restoranų ir mažų jaukių parduotuvėlių turistams.
Penkiasdešimtmečio parkas ir rūmai – įamžintas 1880 m. Belgijos nepriklausomybės jubiliejus, dabar ten muziejus.
Bruparck – gan įdomus ir neįprastas parkas, kuriame įsikūrę mini-europos miestelis, kinepolis, vandens parkas na, stovi Atomium skulptūra (165 mlrd. kartų padidintas geležies atomas).
Muziejų, kuriuos verta aplankyti Briuselyje taip pat netrūksta, žinomiausi:
kostiumų ir nėrinių muziejus
komiksų muziejus
Belgijos karališkąjį dailės muziejų
kakavos ir šokolado muziejus.

Pigus skrydziai i Briuseli

Yra ką aplankyti, natūraliai kyla klausimas, kaip gi ten nuvykti, tam juk ir pradėjau kalbą. Šiuo metu ir iš Kauno, ir iš Vilniaus turime tiesioginius skrydžius bei begalę netiesioginių, susikoncentruokime prie patogiausių.
Iš Vilniaus pigūs skrydžiai į Briuselio pagrindinį oro uostą (https://avia.lt/skrydziai/salys/Belgija/Briuselis/), esantį 12 km. nuo centro, skrenda aviakompanija Brussels Airlines kiekvieną dieną, išskyrus šeštadienį, jų kainos 327 Lt. ekonomine, iki 3200 Lt. verslo klase (perkant www.avia.lt) į abi puses, bilietus galima įsigyti bet kurioje turizmo agentūroje, tik taikomo antkainio dėka kainos gali būti kažkiek aukštesnės, vidutiniškai realiai bilietas kainuoja apie 1000 Lt. į abi puses, norint pasičiupti pigiausias kainas, kelionę planuoti reiktų labai iš anksto.
Daug pigiau, bet gal ne taip patogiai galima skristi iš Kauno, aviakompanija Ryanair skraidina Šarlerua oro uostą (Charleroi)  (55 km. nuo Briuselio), skrydžių tvarkaraštis:

Kaunas – Šarlerua
Šeštadieniais 18:50-20:15
Antradieniais 11:30-12:55
Ketvirtadieniais 11:30-12:55

Ryanair bilietai į Briuselį  kainuoja  labai įvairiai, nuo 1 EUR per akcijas, iki 300 EUR į vieną pusę, perkant kelios dienos iki reiso , todėl norėčiau tik paminėti, kad nepriklausomai nuo kainos visuomet bus taikomi registracijos, kortelės autorizavimo ir pan. mokesčiai, todėl 1 EUR kainuojantį bilietą realiai galėtų pavykti nusipirkti už 30 – 40 Lt., perkant www.ryanair.com tinklapy, ww.avia.lt kainuotų dar apie 50 Lt. brangiau, bet vėl gi – pirkimui nereikalinga kreditinė kortelė, už patogumą tenka mokėti.

Lėktuvų bilietai pigiau

Kaunas – Weeze
Anstradienis 06:30-07:35
Ketvirtadienis 06:45-07:50
Šeštadienis 06:30-07:35

7 komentarai

 1. Laura

  Tiesa kur kreiptis ir kam pranesti kai neatvyksti i oro uosta isvykimui kokiais kontaktais tai padaryti,labai prasau man atsakykite i el pasta.dekoju

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Laura,
   jeigu nevykstat niekam pranešti nereikia, nevykstat ir tiek, pinigai juk negrąžinami.

   Atsakyti
 2. Laura

  Labas vakaras,

  Su vyru isigijome bilietus i Belgija Sharlerua oro uosta 2013.01.29 diena skrydziui nr.FR
  6893..is vilniaus oro uosto…..
  keleiviai 2 deja ryt negalime del sveikatos sutrikimo skristi,bet susizinojau, kad galima pakeisti skrydzio data, per kiek laiko tai reikia atlikti,kad neprarasti sios galimybes.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Laura,
   tai reikia padaryti iki skrydžio bent 4 val.

   Atsakyti
 3. Giedrė

  Laba diena, norėjau paklausti ar nuo 2012 metu lapkricio, gruodzio ryanair nezada nutraukti skrydziu i Briuseli? Nes ieskojau bilietu siais menesiais, bet nera…

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Giedre,
   na taip, tais mėnesiai ryanair į Briuselį neskraidys.

   Atsakyti
 4. Aksanija

  Patasciau dalyvauti puikiausiu tinklarasciu konkurse! Siulau draugams ir sharinu per facebook 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *