Birmingemas – antras pagal dydį Anglijos miestas

pagal | 2010-10-25

BirmingemasBirmingamas (arba Birmingemas; angl. Birmingham) – antras pagal dydį Didžiosios Britanijos miestų ir beje – vienas iš ramesnių Anglijos miestų. Garsus jis yra savo parduotuvėmis (įvairiausi prekių ženklai), šokolado fabriku ir be abejo savo vandens kanalų sistema. Kanalų skaičiumi jis smarkiai viršija net Venecijos kanalų skaičių. Mieste taip pat gausu didesnių ir mažesnių parkų, sodų ir žaliųjų plotų.  Šio miesto ekonomikoje dominuoja paslaugų sektorius, todėl kiekvienas turistas ras sau tinkamą viešbutį tiek pagal kainą tiek pagal žvaigždučių skaičių.

Šiek tiek apie patį miestą:

Birmingemo miestas pirmą kartą paminėtas 1086m. Išsidėstęs jis yra šiek tiek į vakarus nuo Anglijos geografinio centro, Birmingamo plynaukštėje. Miestas apsuptas daugybės kalvų.

Gyventojų: 984 300 (2007)

Birmingemas taip pat svarbus transporto atžvilgiu, kadangi yra daug magistralinių kelių (į Mančesterį, Notingamą, Šefildą, Londoną, Bristolį), bei geležinkelių, vedančių į daugelį didžiųjų miestų.

Miestą aptarnauja Birmingemo tarptautinis oro uostas (antras pagal užimtumą šalyje). Iš Vilniaus tiesioginių reisų nėra, tačiau su persėdimais galima rasti nemažai. Pavyzdžiui, iš Vilniaus į Birmingemą skrenda „Air Baltic” su Briuselio avialinijomis (per Rygą ir Kopenhagą), taip pat  “Lufthansa” (per Frankfurtą),  o iš Kauno skraido „Air Baltic” su Air France” (per Rygą ir Paryžių), taip „Air Baltic” su „KLM Royal Dutch Airlines” (per Rygą ir Amsterdamą).

Pigus skrydziai i Birmingema

Na o lengviausia (beje ir pigiausia) Birmingemą  pasiekti būtent “Ryanair” aviakompanija, kadangi nuo šių metų spalio 26 d. aviakompanija “Ryanair” pradeda tiesiogiai skraidinti keleivius iš Kauno oro uosto į Birmingemo oro uostą (international). Lėktuvų bilietai  į vieną pusę svyruoja nuo 70 Lt iki 260 Lt .

Aviakompanijos „Ryanair” pigių skrydžių į Birmingemą (https://avia.lt/skrydziai/salys/Didžioji_Britanija/Birmingemas/) tvarkaraštis:

Kaunas – Birmingemas
Trečiadieniais 21:35-2230
Sekmadieniais 18:25-19:20

Lėktuvų bilietai pigiau

2 komentarai

  1. deividas

    kokia kaina skridzio cia viskas iskaiciuota ir bagazas i Kaunas – Birmingemas

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *