Naujos Ryanair bagažo gabenimo taisyklės

pagal | 2017-09-07

ryanair bagažo pasikeitimaiRyanair išplatino pranešimą, kad nuo 2017 11 01 d. keičiasi registruojamo ir rankinio bagažo pervežimo taisyklės aviakompanijos skrydžiuose. Kompanijos atstovai pakomentavo, kad pakeitimai įvedami siekiant sumažinti rankinio bagažo, pervežamo lėktuvo salone, kiekį. Ryanair naudojamos modifikacijos orlaiviuose, pervežančiuose 182 keleivius, kiekvieno skrydžio metu reikia sutalpinti 364 rankinio bagažo vienetus. Kylančios problemos su vietos bagažui paieška sukelia nemažai nesklandumų, ko pasekoje dalis reisų vėluoja  išskristi laiku.

Ryanair bagažo pasikeitimai, įsigaliojantys nuo 2017 11 01 d.:

 • didinamas mažiausias leistino registruojamo bagažo svoris iki 20 kg. (buvo 15 kg.);
 • iki 25 € mažinama registruojamo bagažo vieneto pervežimo kaina  (buvo 35 €);
 • 2 rankinio bagažo vienetus į lėktuvo saloną galės neštis tik keleiviai, įsigiję „įlaipinimo pirmenybės“, „Plus“, „Flexi Plus“ bei „Family Plus“ paslaugas;
 • keleiviai, keliaujantys su leistinais 2 rankinio bagažo vienetais ir neįsigiję nei vienos iš anksčiau paminėtų paslaugų, didesnį rankinio bagažo vienetą turės palikti prie lėktuvo durų Ryanair darbuotojams, kurie patalpins krepšius į bagažo skyrių, o atsiimti bagažą reikės jau atvykus į galutinį kelionės tašką, kartu su registruojamu bagažu (paslauga išliks nemokama). Į lėktuvo saloną bus galima neštis tik mažąjį rankinio bagažo vienetą.

Ryanair bilietai pigiau

58 komentarai

 1. Laura

  Sveiki,
  Kur tiksliai, pasikeitus reikalavimams, reikia palikti lagaminą prieš skrydį, jeigu neturiu pirmenybinio įlaipinimo (neregistruotas, 50-40-20 lagaminas)? Ar teisingai suprantu – lauke, prieš pat lipant į lėktuvą? O atvykus atsiimti taip pat lauke? Ačiū.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Laura,
   lagaminą reikia palikti prie lėktuvo durų, o atsiimti – kartu su registruojamu bagažu tam skirtoje vietoje oro uoste.

   Atsakyti
 2. Albertas

  Sveiki,
  ar galima į lektuvo saloną kaip po su mažu bagažu eiti su kuprine, jei neperki jokių papildomų paslaugų (priority, flex ir etc.) ?
  Ar standartinė kuprinė bus priskirta prie didelio bagažo ir pateks į krovinių skyrių?
  Ačiū

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Albertai,
   viskas priklauso nuo pakrautos kuprinės išmatavimų. Jeigu ji pustuštė ir susispaudžia iki leistinų mažojo bagažo apribojimų, tuomet galėsite neštis.

   Atsakyti
 3. Sandra

  Sveiki,
  kaip yra dabar su rankiniu bagažu. Ar teisingai supratau, kad vienam asmeniui vis tik galima turėti rankinę ir rankinį bagažą iki 10kg su savimi jei neperki jokių papildomų paslaugų (priority, flex ir etc.) ? Ar naujas pakitimas reiškia, kad salone galima turėti tik rankinę, o didesnį bagažą nemokamai patalpins bagažo skyriuje, o jei perkame papildomą paslaugą, abu rankinio bagažo vienetus galima turėti salone, ar taip?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Sandra,

   visiškai teisingai supratote.

   Atsakyti
 4. Marius

  Sveiki. Skrydis per Ryanair kompaniją vasario mėn LT Norvegija. Ar galima rankiniame bagaže turėti El cigaretę su integruota ličio baterija bei skysčius iki 100ml talpos?

  Atsakyti
 5. Irma

  Laba diena, ar bagažo išmatavimuose gali būti kažkokia paklaida ar jis turi tilpti į tą dėžę be jokių „išsišokimų“? Kalbu apie rankinį bagažą. Kadangi mano apačia, kur turi būti 20 cm, viršija +-5 cm, o suspaust jau nelabai išeina. O jei matuojant krepšį be jokių daiktų, tai mano apačią neviršija 20 cm. Manau, supratot, ką turiu omeny. Ačiū už atsakymą.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Irma,
   aviakompanijai nors mažiausia paklaida yra pretekstas užsidirbti, kuriuo bus tikrai pasinaudota, todėl bagažas turi tiksliai atitikti leistinus išmatavimus.

   Atsakyti
 6. Jurga

  Sveiki. Ar galima turėti su savimi(rankiniame bagaže) maisto kūdikiui (pieno mišinio, tyreliu ar koseliu)? Iš anksto dėkoju už atsakymą

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki,
   taip, galima, kūdikiams galima turėti talpas ir viršijančias 100 ml.

   Atsakyti
 7. Jurga

  Sveiki. Skrydis per Ryanair kompanija sausio mėnesį iš Lt į Uk,o paskuj iš Uk į Tenerife. Taigi norėčiau sužinoti koks bagažas priklauso kūdikiui (beveik 1metu laiko) ir vaikui 4 metu. Iš anksto dėkoju už atsakymą

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Jurga,
   4 m. vaikui rankinis bagažas priklauso toks pats, kaip ir suaugusiam. 1 m. kūdikiui – 5 kg. rankinio bagažo vienetas ir pilnai sudedamas vežimėlis (galima atiduoti prie lėktuvo durų, ten pat ir atsiimti), bei automobilinė kėdutė arba kelioninė nešyklė.

   Atsakyti
   1. Jurga

    O automobiline kedute ar nesikle galima su savimi turėti iki lektuvo ar reikia priduoti kaip registruota bagažą?

    Atsakyti
    1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

     reikia atiduoti kaip registruojamą, su savimi tik vežimėlis iki durų.

     Atsakyti
 8. Simonas

  Sveiki.
  Noriu sužinoti,ar butina laikytis nuridytu rankinio bagazo ismatavimu centimetro tikslumu? Noriu isigyti standartini lagamineli rankiniam bagazui,bet ilgiausia krastine yra ne 55 cm o 57.Ar nebus nesusipratimu del keliu cm!?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Simonai,
   bus problemų, bagažą tikrina specialioj formoj, jeigu netilps, reikės mokėti už jį kaip už registruojamą.

   Atsakyti
 9. Nijolė

  Ar galiu rankiniame bagaže (55*40*20) įsidėti kuprinę ar rankinę kartu su kitais daiktais? At tai neatims galimybės turėti antrąjį bagažo vienetą 35*20*20 ir neštis jį į saloną. Kažkur buvau radusi komentarą, kad negalima, bet jis atrodo visai nelogiškas. Ačiū.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Nijole,
   taip, galite, tai tebus viso bagažo dalis, nei kuprinė, nei rankinė nėra draudžiamų daiktų sąraše.

   Atsakyti
 10. Vilija

  Laba diena, prašau paaiškinkite kaip bus apmokestinamas kiekvienas kg, viršijantis registruotame bagaže 20kg svorį.
  Kadangi toliau skrendame kitomis avialinijomis ir galime vežtis mažiausiai 23 kg. Dėkoju už atsakymą.
  Pagarbiai, Vilija

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Vilija,
   už kiekvieną papildomą kilogramą bus taikomas 10 € mokestis.

   Atsakyti
 11. Evelina

  Sveiki, jei nusipirksime bilietus be registruoto bagazo, bet veliau nuspresime ji pasiimti, kiek mums kainuos jo uzsakymas? Ar ji galima uzsakyti tik registojantis skrydi internetu, ar anksciau?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Evelina,
   bagažą galima pridėti ir anksčiau, ir registruojantis skrydžiui internetu. 1 vnt. kaina – 25 €

   Atsakyti
 12. Sim

  Dar vienas klausimelis. Ar galima rankiniame bagaze veztis kvepalus ? Tiek pradarytus tiek naujus

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki,
   taip, galima, tik talpose iki 100 ml.

   Atsakyti
 13. Svetlana

  Sveiki, o kaip su prekėmis pirktomis Duty Free, ar galima parduotuves maišelyje neštis ar reikia patalpinti i lagaminą, ačiu

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Svetlana,
   Duty free parduotuvėse pirkti daiktai irgi turi būti sutalpinti į 2 leidžiamus rankinio bagažo vienetus.

   Atsakyti
 14. živilė

  Sveiki, norėjau pasitikslinti, keliaujame su 2 vaikais, mūsų kuprinės 55-40-20 cm. jei įsigyju pirmenybinį įlaipinimą ar galėsime šiuos bagažus neštis į lėktuvo saloną. Ačiū.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Živile,
   jeigu visiems keliaujantiems įsigysite šią paslaugą, visi galės neštis bagažą į saloną.

   Atsakyti
 15. Deimante

  Sveiki! Jeigu skrendu i Londona tai jau dabar galiu tik viena rankini bagaza pasiimti? Ar galima ir antra ? Rankinuka nedideli? Aciu uz atsakyma!

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Deimante,

   galima turėti 2, kaip ir anksčiau, bet didesnį reikės atiduoti į registruojamą bagažą (nemokamai), jeigu neįsigysite nors vienos iš išvardintų papildomų paslaugų:
   „įlaipinimo pirmenybės“, „Plus“, „Flexi Plus“ arba „Family Plus“

   Atsakyti
 16. Sim

  Sveiki, ar galima veztis rankiniame bagaze nestandartini krepsi. T.y. Sportini? Teko daug kartu matyti kaip zmones vezasi sportinius krepsius vietoj lagaminu. Bet kaip yra istikruju? Tai sekmes dalykas jog praleidzia ar tai yra leistina?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Simona,
   tikrai galima, pagrindinis reikalavimas – kad atitiktų leistinus išmatavimus. Sportiniai krepšiai nepilnai prikrauti gali būti paspaudžiami ir sutalpinami į leistinų išmatavimų patikrinimo formą.

   Atsakyti
 17. Rasa

  LABA DIENA, ar galima veztis elektrini virduliuka ir du keraminius puodelius kavai?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Rasa,
   taip, šiuos daiktus galima vežti tiek rankiniame, tiek registruojamame bagaže.

   Atsakyti
 18. Rasa

  Sveiki. Gruodžio mėnesį keliausime su kūdikiu, koks bagažas priklauso? Ir ar galima pasiimti vežimą kūdikiui ir auto kėdutę? Kokios taisyklės yra? Ar nemokama tai? Ar reiks kažkurį iš jų priduoti į registruojamo bagažo skyrių?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Rasa,
   keliaujant su kūdikiu, nemokamai galite papildomai turėti 10 kg. svirio krepšį kūdikio daiktams, taip pat pilnai sudedamą vežimėlį ir automobilinę kėdutę (reikės priduoti į registruojamą bagažą).

   Atsakyti
 19. Lena

  Ka duoda paslauga Family pljus, keliaujant su dviems vaikais?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Įsigijus paslaugą Family Plius, gaunate 50 % nuolaidą antro registruojamo bagažo pervežimo paslaugai įsigyti, 50 % nuolaidą pirmenybinio įlaipinimo paslaugai įsigyti (Priority Boarding), garantijas, kad vaikai lėktuve sėdės kartu su suaugusiu.

   Atsakyti
 20. Lena

  Sveiki, jeigu keliauju lapkritį su viena kuprine (leistinų išmatavimų rankiniam bagažui) rankiniame bagaže be prority boarding, ar galėsiu neštis ją į saloną? Jei keliauju su vaikais, ar ir jie galės kiekvienas pasiimti savo kuprines į lektuvo saloną?

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Lena,
   neįsigijus pirmenybinio įlaipinimo paslaugos, į saloną galima neštis tik mažąjį (35x20x20 cm.) rankinio bagažo vienetą iš leistinų dviejų. Didesnįjį reikės atiduoti į bagažo skyrių. Jeigu turėsite tik vieną, didįjį rankinio bagažo vienetą (81x119x119 cm), jį vistiek reikės atiduoti į bagažo skyrių.

   Atsakyti
   1. Lena

    Mes turesime tik po viena 55cm x 40cm x 20cm dydzio kuprines. Jokiu mazu rankiniu, jokiu 81x119x119 cm.
    Ar tokio dydzio kuprine(dar karta patikslinu- 55cm x 40cm x 20cm) galesiu nestis i lektuvo salona neisigijus pirmenybinio ilaipinimo?

    Atsakyti
     1. Lena

      O kaip tada galeciau isigyti pirmenybini ilaipinima, jeigu bilietai jau isigyti? Keliauju su dviems vaikais, koks variantas geriau tiktu mums?

     2. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

      prisijunkite prie savo rezervacijos ryanair puslapyje (viršuje „Mano užsakymai“), pasirinkite papildomą dominančią paslaugą ir apmokėkite ją.

     3. Lena

      O kokia paslauga tiktu man su dviems vaikais?

     4. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

      jums tiktų Priority Boarding paslauga.

 21. Violeta

  Sveiki,
  išskridimas spalio mėn., grįžimas- lapkričio. Kaip dėl bagaźo šiuo atveju? Ačiū.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Violeta,
   spalį galios sena tvarka, lapkritį jau nauja, bus skirtingai.

   Atsakyti
 22. JANINA

  Sveiki, įsigijau bilietus su Plus paslauga, jame nurodyta, kad galiu vykti su 20 kg bagažu. Ar teisingai suprantu 10 kg -rankinis bagažas ir 20 kg į bagažo skyrių.
  Būsiu dėkinga ir rami, jei paaiškinsite.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Janina,

   taip, viską teisingai supratote. Tik į rankinį galima 1 lagaminą iki 10 kg. ir vieną mažesnį be svorio apribojimų.

   Atsakyti
 23. Vida

  Sveiki sakykit kaip įsigyti pirmenybinę ir kiek kainuoja jeigu bilietai jau nupirkti o lagaminą norėčiau į saloną įsinešti .Ačiū.

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Vida,
   jums reikia prisijungti prie rezervacijos (viršuje „my bookings“) ir pasirinkti pirmenybinio įlaipinimo paslaugą (Priority Boarding). Įsigijus šią paslaugą, rankinio bagažo lagaminus galėsite pasiimti į lėktuvo saloną.

   Atsakyti
 24. Milda

  Sveiki,
  Nustebau,kad medaus vėl negalima vežti rankinjame bagaže. Prieš kurį laką vežiau sudėjus į talpas po 100 ml ir tuomet patikroje paaiškino,kad pasikeitė taisyklės ir galima vežti didelėse talpose tik tikrinama ar tai medus. Po to kiekvieną sykį vežiau stiklainiais ar kibirėliais (žinoma sustingusį, o ne skystą) ir nebuvo jokių problemų. Tai prašau patikslinti. Ačiū

  Atsakyti
  1. Zilvinas Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki Milda,

   mūsų puslapyje komentarai pakankamai seni, situacija keičiasi ir jeigu nekilo problemų vežant sukietėjusį medų, tai ir nekils.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *